مولتي ويتامين مينرال کودکان(Multivitamins Minerals for kids)

 

کودکان به اینکه در سنین رشد قرار دارند، به میزان قابل‌توجهی از ویتامین‌ها و مواد معدنی نیازمند خواهند بود. با داشتن دانش کافی از علم تغذیه خواهید دانست که به‌طور روزانه چه میزانی از میوه‌ها، سبزی‌ها، گوشت، حبوبات و غیره را باید در رژیم غذایی کودک خود قرار دهید. شاید امروزه دیگر بیشتر کودکان یک رژیم غذایی متعادل با ویتامین ها و مواد معدنی در اختیار داشته باشند، اما گاهی شرایط خاص کودک مصرف مکمل‌ها را اجتناب‌ناپذیر می‌کند. مولتی ویتامین مینرال برای کودکان یکی از این مکمل‌های تغذیه‌ای محسوب می‌شود، که با دارا بودن بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز روزانه کودکان را برطرف می‌کند.

اهمیت ویتامین برای کودکان
جالب است بدانید که کودکان به مواد مغذی مشابه بزرگسالان احتیاج دارند، اما معمولا به میزان حجم غذای کمتری نیاز دارند. با رشد کودکان، دریافت مقادیر کافی از مواد مغذی برای ساختن استخوان‌ها، مانند کلسیم و ویتامین D برای آن‌ها بسیار مهم است. علاوه بر این، آهن، روی، ید و ویتامین های A ، B6 (فولات)، B12 و D برای رشد مغزی در اوایل زندگی آن‌ها بسیار مهم هستند.

بنابراین اگرچه ممکن است بچه‌ها نسبت به بزرگسالان به مقادیر کمتری از ویتامین ها و مواد معدنی نیاز داشته باشند، اما برای رشد مناسب، آن‌ها نیاز به مقدار کافی از این مواد مغذی دارند. به‌طورکلی، کودکانی که رژیم غذایی سالم و متعادل دارند، به مکمل‌های ویتامین احتیاج ندارند.

البته شرایط خاص ممکن است این نیاز را چند برابر کند که در اینجا مصرف مکمل‌هایی مانند مکمل مولتی ویتامین مینرال برای کودکان ضروری است. برای اطمینان از دریافت مقادیر کافی از مواد مغذی کودکان به‌منظور عدم نیاز به مکمل‌ها، باید مطمئن شوید رژیم غذایی آن‌ها حاوی انواع غذاهای مغذی است.

چرا مولتی ویتامین مینرال برای کودکان مفید است؟

میزان نیاز روزانه کودکان به ویتامین ها و مواد معدنی
کودکان برای رشد طبیعی و سلامت به مقدار معینی از ویتامین و مواد معدنی نیاز دارند، اما مقادیر دقیق آن با توجه به برخی عوامل متفاوت است. نیازهای غذایی برای بچه‌ها به سن، جنس، اندازه، رشد و سطح فعالیت آن‌ها بستگی دارد. به گفته کارشناسان بهداشت، کودکان خردسال بین ۲ تا ۸ سال روزانه به ۱۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ کالری نیاز دارند. اما در سنین ۹ تا ۱۳