کاربرد وسیله:

این فیلتر برای محافظت از بیمار ، تجهیزات و جریان تنفسی در برابر انواع آلودگی و ذرات از جمله باکتری ، ویروس و قطرات رطوبت طراحی و استفاده می شود. فیلتر ضد باکتریایی بین شیر یا تقاضای انتودوکس بین دهان یا ماسک وارد می شود.

مدل:

مشخصات ظاهری:

اجزاء به تفکیک:کانکتور/فیلتر/ سر اتصال
شکل:شفاف
سایز : 

مشخصات فنی:

جنس فیلتر : 
جنس بدنه : 

 

فیلتر HME

فیلتر های HME برای بیمارانی که تنفس خودبخود این فیلترها دارای پورتی برای اتصال به اکسیژن و منفذی برای ساکشن کردن می باشد.
این فیلترها از چندین لایه تشکیل شده که عمل ضد باکتری، ضد ویروسی و همچنین از یک لایه آب گریز (Hydrophobic) تشکیل شده که اجازه عبور آب و بخار آب را نمی دهد.
در طی بازدم گرما و بخار آب دفعی از بیمار توسط لایه های آب گریز فیلتر در همان سمت حفظ شده، و در دم انتقالی توسط ونتیلاتور به بیمار باز می گرداند.
مشخصه های یک فیلتر HME مناسب:
ظرفیت بالا در برگشت آب بازدمی بیمار، حجم داخلی کوچک (فضای مرده پایین)، مقاومت پایین در برابر جریان هوا.

جدول1

 

فیلترهای سیستم تنفس یکبار مصرف برای کاهش انتقال میکروبها و سایر ذرات موجود در بیهوشی در بخش مراقبت های ویژه استفاده میشوند. فیلترهای HME با حفظ حرارت و رطوبت بازدم ، عمل گرم کردن و رطوبت بخشیدن به گاز را فراهم می کنند. استفاده از این نوع فیلترها می تواند به طور موثر خطر عفونت هنگام بیهوشی و آلودگی تجهیزات تنفسی را کاهش دهد. همچنین مبدل حرارتی و رطوبت یکبار مصرف نوعی سیستم رطوبت است که  در بیماران با تهویه مکانیکی و یا بیماران بیهوشی استفاده می شود تا به رطوبت ، گرم کردن، و فیلتر کردن گاز کمک کند. HME با فیلتر الکترواستاتیک برای محافظت در برابر میکروب ها به منظور کاهش انتقال ویروس ها و باکتری ها طراحی شده است تا خطر پنومونی ناشی از ونتیلاتور کاهش یابد.

  • محصولات از جنس پلیمر گرید پزشکی بوده و با اتصالات استاندارد طراحی شده اند.
  • محیط فیلتراسیون فوق الکترواستاتیک است و خاصیت آبگریز آن می تواند رشد میکروارگانیسم ها را مهار کند.
  • این نوع مبدل ها میتوانند بخشی از گرما و رطوبت و گاز ناشی از بازدم بیمار را حفظ کنند.
  • کاهش عوارض ناشی از خشک شدن مخاط تنفسی